Vieta, kurioje jaunavedžiai prisiekia amžiną meilę: pataria, kaip gamtoje surengti ypatingas vestuves

Pranešimas spaudai.

Poros, kurios ruošiasi svarbiausiai gyvenimo dienai, įprastai ieško ypatingos vietos, kurioje galėtų prisiekti amžiną meilę. Viena tokių – Meilės sala Rokiškio rajone esančio Ilzenbergo dvaro teritorijoje. Joje savo meilę kasmet prisiekia vis daugiau jaunavedžių porų.

Tuokiasi apsupti gamtos

Vestuvių planuotoja Laura Vagonė atskleidžia, jog vietos šventei pasirinkimas – viena svarbiausių vestuvių planavimo proceso dalių. „Atradus širdžiai artimą vietą, išskirtine savo istorija, interjeru ar eksterjeru, daug paprasčiau kurti vieno svarbiausių gyvenimo renginių atmosferą“, – komentavo vestuvių planuotoja.

Pašnekovės žodžiais, pasirinkus išskirtinę vietą gamtoje galima net ir sutaupyti, mažiau investuojant į dekoracijas. Viena iš pastarųjų metų vestuvių tendencijų – toje pačioje vietoje rengti ir ceremoniją, ir pobūvį. Tuomet porai nereikia ilgam atsiskirti nuo svečių, mat vestuvėse svarbiausias – buvimas kartu, bendravimas, dalijimasis emocijomis.

„Jei vestuves planuojate rengti dvare ar sodyboje, apvaikščiokite visą teritoriją, galbūt, rasite seną ąžuolą, gražią pakrantę, tiltelį, salą, galbūt, jūsų dėmesį patrauks pastato fasadas ir laiptai – kažkuris iš šių objektų tikrai gali tapti vestuvių ceremonijos ašimi.

Tiek švenčiantys užsienyje, tiek Lietuvoje svajoja ne tik apie ceremoniją, bet ir apie vakarienę po atviru dangumi. Gamta, išpuoselėta aplinka visada bus vestuves planuojančių porų svajonė“, – neabejoja pašnekovė.

Viena įspūdingiausių vietų, kurią meilės šventei kasmet renkasi vis daugiau porų – Meilės sala, dalijama Lietuvos ir Latvijos sienos.

Meilės salai ypatingas vardas suteiktas ne veltui – pasakojama, kad prie saloje esančio kone 300 metų ąžuolo poros prisipažindavo meilėje, ir tikėdavo, kad šis jausmas jas lydės visą gyvenimą.

Vienoje legendų minima itin jautri istorija, kaip į Rusijos imperijos kariuomenę prieš pat vestuves paimto jaunuolio mylimoji laukė net dvylika metų.

Legendą apie Meilės salą naujieji Ilzenbergo dvaro šeimininkai išgirdo, rinkdami prisiminimus apie vietos žmones bei įvykius – tuomet ir buvo nuspręsta nutiesti tiltą į Meilės salą bei pakviesti čia apsilankyti įsimylėjusias poras.

Dabar šioje įspūdingoje vietoje poros rengia fotosesijas, skiria pasimatymus ir tuokiasi.

Išsiskirti galima nepersistengiant

Vestuvių planuotoja Agnė Martinkėnė antrino – vis daugiau jaunavedžių pageidauja, jog jų šventė būtų išskirtinė, kitokia, o išskirtinumą sukurti padeda ceremonijos vieta, gėlės ir dekoras.

„Baltas, gaivus, klasikinis dekoras buvo ir bus madingas kaip ir balta vestuvinė suknelė, tad tą matysime dar ilgai, ir tokiam dekorui jaunieji įprastai skiria nemažą biudžeto dalį.

Gamtoje lengvas dekoras dera su žaluma, spalvomis. Išsiskirti galima ne tik gėlėmis, bet ir naudojant neįprastas staltieses, taures, kėdes.

Jaunieji įprastai nori daug žalumos, tvarkingos aplinkos, bet ne mažiau svarbus maistas, kokybiškas aptarnavimas – puiku, jeigu visa tai galima rasti vienoje vietoje“, – komentavo A. Martinkėnė.

Meilės sala vis gražėja

Ilzenbergo dvaro Infrastruktūros ir ūkio vadovas Redas Matuzonis kalbėjo, jog po pokyčių, kurių šįmet sulaukė Meilės sala, šią ypatingą dvaro vietą turėtų atrasti dar daugiau įsimylėjusių porų.

Meilės saloje įrengtas naujas apžvalgos tiltas, pastatytos dar dvi meilei skirtos skulptūros „Apkabink mane“ ir „Meilės balandėliai“, sutvarkyti takai, kad prie skulptūrų būtų patogu prieiti, o atsiveriantis vaizdas gniaužtų kvapą. Saloje pastatyta prabangi rotonda, variniu stogu, kurioje galės vykti vestuvių ceremonijos ar šeimos šventės bei renginiai, ji atvira ir tiesiog prisėsti lankytojams. Už rotondos – tik ežeras, tad ši vieta išties neeilinė.

„Visa infrastruktūra kuriama tam, kad būtų patogi vestuvėms ar kitoms šventėms ar susitikimams“, – kalbėjo R. Matuzonis.

Saloje baigta įrengti elektrinio katamarano prieplauka – aplink Meilės ir dar dvi kitas salas Ilgio ežere apiplaukus didžiausiu Baltijos šalyse katamaranu, patogu Meilės saloje išlipti, pasivaikščioti po ją ir tuomet tiltu arba katamaranu grįžti atgal į dvarą.

Freepik.com nuotr.

Nėra komentarų

Palikite komentarą