Kelionės su vaikais neretai tampa iššūkiu – kur važiuoti, kad ir mažiesiems būtų smagu? Kai daugelis vaikams skirtų pramogų jau išbandytos, dar galima pamėginti nepasiklysti kukurūzų lauke. Rokiškio rajone esančio Ilzenbergo dvaro parke įsikūręs kukurūzų labirintas kasmet vis kitoks, todėl pramogautojams čia neatsibosta.
Ekologiškas nuotykis
Pavasarį išpurenama žemė, pasėjami kukurūzai ir laukiama, kol jie pasieks 30-40 cm aukštį – taip kasmet vis iš naujo kuriamas kukurūzų labirintas Ilzenbergo dvaro pašonėje. Tik tada, kai kukurūzai ūgteli, darbuotojai padaro takus – kiekvienais metais labirintas įgauna vis kitokį pavidalą.
„Kukurūzus auginame ekologiškai, jų netręšiame, o tik pagal poreikį laistome. Vėliau, kai žaidimų sezonas praeina, šiuos kukurūzus naudojame ūkyje kaip ekologiškus pašarus melžiamoms karvėms, vištoms“, – pasakoja Ilzenbergo dvaro direktorė Diana Jokimčienė.
1 hektaro plotą užimantis kukurūzų labirintas yra gavęs kultūros paso sertifikatą, todėl čia nemokamai gali apsilankyti ir edukacinėje programoje dalyvauti moksleivių grupės, vaikai gali švęsti gimtadienius ir išgirsti gido pasakojimą apie kukurūzų auginimą ir atsiradimą.
Buvo ir paklydusių
Kasmet vis kitokį pavidalą įgaunantis kukurūzų labirintas kuriamas kaip žaidimas – lankytojai ieško QR kodu pažymėtų lentelių, o jas nuskaitę turi atsakyti į gautą klausimą. Įveikę visą labirintą žaidėjai perskaito žodį ir gauna specialiai Ilzenbergo dvaro įsteigtą prizą.
„Praėjusiais metais lankytojai labirinte turėjo ieškoti skirtingų miestų ir galėjo daugiau apie juos sužinoti, o šiais metais nutarėme išsiaiškinti, kiek lankytojai žino apie Ilzenbergo dvarą. Šiemet kukurūzai užaugo labai aukšti, kai kuriose vietose net daugiau nei 2 metrų aukščio, todėl norint įveikti labirintą reikia pasukti galvą ir mokėti vadovautis žemėlapiu“, – sakė D. Jokimčienė.
Šiais metais, anot D. Jokimčienės, labirinte jau buvo pasiklydusi net ir Ilzenbergo dvaro darbuotoja. Neaukšto ūgio vadybininkė šaukėsi pagalbos padėti išeiti iš labirinto, todėl juokdamiesi darbuotojai turėjo organizuoti gelbėjimo operaciją. Galiausiai nuotykis baigėsi laimingai ir darbuotoja sėkmingai pasiekė labirinto išėjimą.
„Šiais laikais daugelis žmonių dirba ir mokosi sėdėdami, o labirintas priverčia pajudėti, aktyvi pramoga, kai reikia atlikti įvairias užduotis, susitelkti, pasitarti, gali stiprinti šeimos ryšius, moko bendradarbiauti. Net ir klasės, kurios atvyksta ir pabando drauge įveikti labirintą, gali jo dėka tapti puikia komanda“, – pasakojo D. Jokimčienė.
Pažintis su Jonu Elniu
Šiais laikais nedaugelis vaikų turi galimybę iš arti stebėti žemės ūkio darbus, sužinoti, kaip gimsta derlius, todėl kukurūzų labirinte vaikai gali susipažinti su derliaus nuėmimo technika – kombainu. Su kombaino istorija ir darbu susipažinti galima perskaičius šalia esantį stendą ir kartu sužinoti įdomų jo vardą – Jonas Elnias.
„Kombaino Jono Elnio kabinoje galima pasėdėti, nusifotografuoti, apžiūrėti jį iš visų pusių. Kadangi mes užsiimame žemės ūkiu, norime, kad ir vaikai pažintų šią veiklą. Kurdami labirintą norėjome, kad vaikams būtų įdomu, jie turėtų, ką veikti ir sužinotų naujų dalykų“, – sakė D. Jokimčienė.
Šalia kombaino jau atsirado ir unikali žaidimų aikštelė, sukurta iš įvairiai sujungtų nedidelių rąstų ir tinklų. Anot D. Jokimčienės, aikštelė patraukia vaikų dėmesį, nes niekur kitur tokios keistos aikštelės jie nebūna matę.
Nėra komentarų