Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
„Gamtos detalės namuose ne tik puošia interjerą, bet ir teigiamai veikia mūsų fizinę bei psichologinę savijautą. Kasmetinio IKEA tyrimo „Gyvenimas namuose“ duomenimis, 29 proc. Lietuvos gyventojų ryšį su gamta įvardija kaip vieną iš svarbiausių aspektų, dėl kurių namuose jaučiasi patenkinti ir atsipalaidavę. O kas trečiam apklaustajam galimybė išeiti į lauką ar žaliąją erdvę padeda palaikyti psichologinę gerovę. Net ir neturint nuosavos terasos ar balkono, galima įsileisti dalelę gamtos į namus“, – sako IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė.
Taupantiems vietą namuose – vertikalieji sodai
Vienas dažniausių būdų, padedančių į namus įnešti šiek tiek gamtos, yra vazoniniai augalai. Įprastai juos laikome ant palangių, virš radiatorių. Tik interjero dizainerė primena, kad tokiu atveju augalus reikėtų laistyti dažniau. O ką daryti, jei palangės per siauros arba namuose jų iš viso nėra?
Pasak specialistės, namų erdvę augalams reikėtų išnaudoti sumaniai. Jei nėra daug laisvos vietos, o palangės per siauros, puiki išeitis – vertikalusis sodas.
„Praplėsti turimą erdvę ir sutalpinti daugiau augalų padės lentynos – tiesiog pastatykite ar pritvirtinkite jas prie sienos šalia lango. Tam puikiai tinka ir įvairūs augalų stovai ar kopėtėlės, kurie neužima daug vietos ant žemės, bet leidžia išnaudoti patalpos aukštį. Augalams skirtas sienines lentynas galima tvirtinti bet kokiame aukštyje, tiesiog ten, kur yra laisvos vietos. Toks praktiškas sprendimas kartu bus ir stilinga namų dekoracija“, – pataria interjero dizainerė.
Norintiems namuose susikurti žalią oazę E. Nemanė siūlo turėti vieną didelį augalą ir kelis mažesnius. Išdėlioję juos skirtinguose aukščiuose, ant augalų stovų ar lentynų, sutaupysite vietos ir lengvai sukursite vertikalųjį sodą. O ant sienos, esančios priešais augalų kompoziciją, pakabinus veidrodį, žaluma namuose atrodys dar vešlesnė.
Ji taip pat priduria, kad vertikalųjį sodą galima kurti ir iš svyrančių augalų. Viskas, ko reikia – užuolaidų karnizas ar drabužių kabykla ir kabamieji vazonai. Norint sukurti gausesnės augalijos įspūdį, vazonus su augalais geriausia kabinti skirtinguose aukščiuose.
„Jei yra vietos, svyrančių augalų sodą galima turėti ir virtuvėje. Tik čia dekoratyvinius augalus pakeiskite įvairiomis prieskoninėmis žolelėmis. Vazonėlius su jomis galite kabinti ant užuolaidų karnizo arba specialiai šiam tikslui įsigyti sieninį skersinį. Pritvirtinę jį tarp stalviršio ir sieninių spintelių, po ranka visada turėsite ne tik gaminimo įrankius, bet ir šviežių žalumynų“, – sako interjero specialistė.
Gamtos įkvėptos dekoracijos
„Įnešti dalelę gamtos į namus padeda ne tik gyvi augalai, bet ir natūralios medžiagos bei žemiškos spalvos. Tai gali būti pintos dekoracijos iš viksvų, baldai iš rotango, bambukiniai šviestuvų gaubtai, lininė namų tekstilė, džiuto kilimai, įvairūs keramikos dirbiniai, iš natūralių medžiagų pagaminti stalo kilimėliai, dėžutės ir krepšiai“, – vardija E. Nemanė.
Pasak jos, parsinešti gamtos į namus galima ir tiesiogine šio žodžio prasme: džiovinti tinkamos gėlės, lapai, samanų kuokšteliai, šakelės ir akmenys, rasti gamtoje, taps puikia namų dekoracija.
Džiovintos gėlės ir lapai
gražiai atrodys stikliniuose rėmeliuose, pakabintuose priešais langą, o samanos ir akmenys – po stikliniu gaubtu. Jei namuose yra vaikų, kartu su gamtos akcentais po tokiu gaubtu galima „apgyvendinti“ ir žaislinių figūrėlių, kad atrodytų lyg mažas pasaulis.
Nėra komentarų