Planuojame vestuves patys: kada pradėti, kiek skirti pinigų ir kaip neišeiti iš proto?

Vasaros sezono vestuves planuoti pradedame dar neprasidėjus pavasariui. Ir nors daugelis moterų viziją apie tai, kokių vestuvių norėtų, turi jau nuo mažų dienų, kai ateina laikas jas iš tiesų planuoti, realybė dažnai apsiverčia aukštyn kojomis. Galva pradeda suktis nuo aibės skirtingų tiekėjų, sunkiai suprantamų sutarčių ir vis didėjančios biudžeto eilutės. Taip laukiamiausios dienos planavimas tampa ne tik sunkiu darbu, bet ir pagrindiniu streso šaltiniu.

„Pastebiu, jog jaunieji labai dažnai pervertina savo galimybes, o kai ateina laikas organizuoti – visi planai griūna kaip kortų namelis. Tada ir prasideda visi sunkumai: biudžetas nebetelpa į vieną eilutę, laiko viskam trūksta, o vestuvių planavimas tampa antru darbu už kurį niekas nemoka. Todėl prieš pradedant planuoti reikia žinoti kelis esminius dalykus“, – pasakoja vestuvių planuotoja Inga Klimienė. 

1. Vestuvių biudžetas dažnai išsipučia net kelis kartus

Vestuvių biudžetas labai priklauso nuo pasirinkto vestuvių koncepto, tačiau vestuvių planuotoja sako, jog visai nesvarbu, koks tavo biudžetas buvo pradžioje, labai dažnai beplanuojant vestuves jis gerokai išauga.

„Analizuodama nuotakų anketas, pastebėjau, jog ties klausimu apie biudžetą vyravo vis pasikartojanti tendencija: bene kiekviena nuotaka pasakė, jog jų vestuvių biudžetai smarkiai išaugo planuojant vestuves. Tos, kurios planavo savo šventei skirti 10 tūkstančių eurų, pastebi, jog planui nebeužtenka 15 tūkstančių, o tos, kurios planavo išleisti 15 tūkstančių – perlipa ir 20 tūkstančių ribą. Tad atsižvelgdama į pačių nuotakų atsakymus matau, jog labai dažnu atveju planuojant patiems, vestuvių kaina išauga net 40, o kartais ir 50 procentų“, – pasakoja I. Klimienė.  

Toks akivaizdus biudžeto išaugimas – tikrai nėra taisyklė. Dažniausiai tai atsitinka dėl patirties trūkumo ir taupymo tose vietose, kur to daryti nevertėtų. Tačiau visgi net ir viską darant tinkamai ir planuojant itin atidžiai – vestuvių biudžetas gali būti kiek didesnis nei tikėjotės, tačiau to baimintis tikrai nereikėtų. Tinkamai planuojant – visada galima šiuos dalykus sukontroliuoti iš anksto. 

2. Vestuvių planavimui skirkite bent metus laiko

Vestuvių planavimas dažnai skirstomas į 3 pagrindinius etapus: 1. Idėjos ir koncepto išgryninimas bei biudžeto susidėliojimas. 2. Tiekėjų paieška ir derinimas. 3. Jaunųjų įvaizdis ir baigiamieji darbai. Visi šie etapai reikalauja ne tik nemažai pastangų, bet ir laiko. Vestuvių planuotoja sako, jog paprastai jaunieji vestuves intensyviai planuoja metus ar pusantrų.

„Greičiausias laikas, per kurį patyrusi vestuvių planuotoja gali suplanuoti vestuves – dvi savaitės. Tačiau geresnis variantas būtų apie mėnuo. Dirbant 20 darbo dienų, po 9-10 valandų kiekvieną dieną, iš viso apie 200 valandų per mėnesį. Tuo tarpu būsimi jaunavedžiai turi darbus ir kitus įsipareigojimus dėl kurių negali skirti tiek laiko vestuvių planavimui. Natūralu, kad būsimos šventės planavimas išsitempia net iki metų laikotarpio ir sukelia daugybę streso. Esu bendravusi su nuotakomis, kurios vien mėnesį ar kelis ieško tinkamos vestuvių erdvės: nagrinėja variantus, skambina, derina susitikimus, važiuoja apžiūrėti“, – sako I. Klimienė. 

Todėl vestuvių planuotoja pataria pasilikti mažiausiai pusė metų, tuo atveju, jei rengiate mažas vestuves be nakvynės. Tokiu atveju patiems susiplanuoti turėtų užtekti 6 mėnesių niekur neskubant ir neskiriant tam laiko kiekvieną dieną. Tačiau jei planuojate didesnes vestuves, su daugiau svečių, nakvyne ir daugiau kintamųjų – pasilikite bent jau metus. 

3. Piniginės netuštinantys būdai padėsiantys susimažinti stresą planuojant 

I.Klimienė teigia, jog vestuves jaunieji tikrai gali susiplanuoti ir patys. Tačiau kartais lengvas užvedimas ant kelio gali sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų planavimo procese. 

  • Trumpa konsultacija

Tai vienas pigiausių ir mažiausiai laiko atimantis vestuvių planavimo būdas. Deja, mažai populiarus jaunųjų tarpe, nes nedaug žmonių apie jį žino. Pagrindinis pliusas – vieno susitikimo metu vestuvių konsultantė gali sudėlioti pagrindinius akcentus ir net tiekėjų variantus. Jauniesiems belieka tik vykdomoji dalis. Taip jaunieji turi labai aiškų planą ir žino, kokia linkme judėti toliau. 

  • Mentorystės programa nuotakoms

Ši nauja vestuvių planavimo forma jau kurį laiką yra itin populiari užsienyje, tačiau Lietuvoje to dar nėra buvę. Programa turi net kelis itin didelius privalumus: maža kaina, gyvi susitikimai su srities ekspertais ir didžiulė kitų nuotakų bendruomenė. 

Vestuvių mentorystės kursai trunka 3 mėnesius, po vieną gyvą susitikimą kartą per mėnesį. Kiekvienas mėnuo yra dedikuotas vienam iš vestuvių planavimo etapų: idėjai ir biudžetui, tiekėjų paieškoms bei jaunųjų įvaizdžio kūrimui. Gyvų susitikimų metu jaunavedžiai gali užduoti jiems rūpimus klausimus, pasidalinti iškilusiomis problemomis ir gauti labai aiškius atsakymus per trumpą laiką.

Nėra komentarų

Palikite komentarą