Prabudę naktį dažnai raminame save: „Juk naktis, dar galima pamiegoti“. Tačiau daliai žmonių užmigti darosi sudėtinga, dar dalis nuolat kankinasi, nes prabudę paryčiais užmigti daugiau nebegali. Kodėl taip nutinka ir kokios sveikatos problemos lemia suprastėjusį miegą?
Stresas
Pabundate išmušti šalto prakaito? Jaučiate gumulą gerklėje, ar skrandžio spazmus? Panašu, kad prabundate dėl patiriamo streso.
Prasta miego higiena
Ši sąvoka gali kiek stebinti. Bet miegas taip pat turi turėti savo tvarką arba kitaip – higieną. Jei ilgai neinate miegoti, naktinėjate, neturite reguliarios dienotvarkės, gali būti, kad dėl to išsiderina vidinis laikrodis ir jūs negalite tinkamai pailsėti. Suprastėja miego kokybė, pradedama prabudinėti naktimis. Ekspertai pataria sukurti miego ritualą. Tai yra – miegoti eiti vienodu metu, stengtis vengti telefono, aktyvios veiklos prieš miegą.
Medicininės priežastys
Kartais nemigą, ar prabudinėjimus naktį sukelia sveikatos problemos, tokios kaip:
- Depresija,
- Miego apnėja,
- Refliuksas,
- Mažas gliukozės kiekis kraujyje,
- Neramios kojos sindromas,
- Chroniško skausmo sindromai: artritas, fibromalgija, neuropatija ir pan.
Jei žinote, kad turite vieną ar kitą ligą, būtina gerai susipažinti su jos valdymu, gerti vaistus, laikytis teisingo gyvenimo režimo. Jei manote, kad nemiga kamuoja dėl kažkurios iš išvardytų priežasčių – pasikonsultuokite su gydytoju.
Kartais tai normalu
Kartais prabusti 3 ar 4 valandą ryto gali būti visiškai normalu – galbūt buvo įtempta darbo diena, ar jus kamuoja laikinas stresas. Tačiau jei ši būsena vargina nuolat, būtina ieškoti to priežasčių.
Parengta pagal Metro.co.uk informaciją
stocksnap.io nuotr.
Nėra komentarų