Inga VARANAVIČIENĖ
Kiekvieną pavasarį atsukami laikrodžiai užtikrina ilgesnį dienos metą, tačiau ne vienam žmogui pirmoji adaptacinė savaitė pridaro rūpesčių. Ne išimtis ir vaikai, kurie jautriau reaguoja į įvairius pasikeitimus. Vieniems dėl atsukto laiko sutrinka miego ritmas, kitiems padidėja jautrumas. Tad, kaip išvengti problemų ir paruošti vaiką pokyčiams?
Kad laikrodžio atsukimas viena valanda turėtų mažiau neigiamos įtakos įprastai dienotvarkei, galima pritikyti kelias paprastas taisykles:
Užuolaidos vaiko kambaryje
Pavasarį saulė švinta anksčiau, o atsukus laikrodžius saulės spinduliai žadina gerokai prieš žadintuvo skambėjimą. Kad vaikas išsimiegotų, reikia užuolaidų, kurios pritemdys kambarį tiek ilgais vakarais, tiek ankstyvą rytą. Tai gali būti puikus kokybiško miego užtikrinimo būdas.
Miego ritualas
Prieš miegą taikoma tam tikra rutina palengvina vaikų migdymą. Pasiruošimas miegui gali būti tokie veiksmai, kaip: knygelės skaitymas, maudynės vonioje, lopšinė ir panašiai. Net ir atsukus laikrodžius ir pakitus miego laikui, ritualai padės vaiko organizmui suvokti, kad jau laikas miegoti ir ilsėtis.
Riboti išmaniųjų prietaisų naudojimą vakarais
Planšetės ar mobilieji telefonai skleidžia baltąją šviesą, kuri suaktyvina nervinę sistemą, išbudina. Todėl norint, kad vaikas išsimiegotų geriau ir lengviau pasinertų į sapnų karalystę, būtina vakarais riboti laiką praleidžiamą žiūrint filmukus ar kt.
Koreguoti miego laiką iš anksto
Dar prieš pereinant prie vasaros laiko galima vaikų organizmą pratinti prie naujojo ritmo. Pavyzdžiui, savaitę prieš laikrodžių sukimą vaiką migdykite 10-15 minučių anksčiau. Taip iš lėto vaikai įpras prie kitokio miego ritmo.
Parengta pagal Metro.co.uk informaciją, stocksnap.io nuotr.
Nėra komentarų