Amžino pavasario sala Madeira: kodėl verta čia apsilankyti ir vasarą?

Pranešimas spaudai.

Dėl savo ypatingo klimato Madeira neretai vadinama amžinojo pavasario sala – čia beveik visus metus laikosi nuosaikiai šilta ir maloni oro temperatūra. Vis dėlto, nepaisant to, kad orai džiugina visus metus, vasara – ypatingai geras laikas Madeirai atrasti, nes keliautojus lepina ne tik geri orai, bet ir turininga kultūrinė programa, rašoma „Itaka“ pranešime žiniasklaidai.

Birželis: vasaros atidarymo akcentas – Atlanto festivalis

Atlanto festivalis pirmą kartą surengtas 2002 metais. Šis festivalis – tai vasaros sezono atidarymo šventė, trunkanti visą birželio mėnesį. Šią šventę sudaro trys pagrindiniai elementai: Madeiros muzikos festivalis, tarptautinis fejerverkų konkursas ir orkestrų pasirodymai.

Klasikinės muzikos pasirodymai vyksta Palacio de São Lourenço, Teatro Municipal Baltazar Dias ir keliose Funšalio bažnyčiose, taip pat Mudas šiuolaikinio meno muziejuje Kalhetoje. Fejerverkų konkurso programą patogiausia stebėti Funšalio įlankoje, o orkestrų pasirodymai vyksta Funšalio centre.

„Itaka“ kelionių ekspertė Daiva Strumskienė atkreipia dėmesį, kad planuojantys Madeiroje apsilankyti dar šį mėnesį, kalendoriuje turėtų ryškiai apsibraukti visus likusius birželio šeštadienius.

„Būtent šeštadieniais atsiskleidžia įspūdingiausi Atlanto festivalio vaizdiniai. Šiomis dienomis vyksta tarptautinio fejerverkų konkurso pasirodymai, kurie dangaus skliaute apjungia pirotechnikos naujoves ir pažangą bei savo kūrybingumą. Tai – lyg savotiška repeticija prieš vieną įspūdingiausių Naujųjų metų sutikimo reginių – šventinius fejerverkus gruodžio 31-ąją Funšalio krantinėje“, – pasakoja D. Strumskienė.

Liepą – ryškių įspūdžių kupinas Funšalio džiazo festivalis

Liepos pradžioje į Madeirą turėtų suskubti muzikos entuziastai, mat čia vyksta Funšalio džiazo festivalis, į kurį susirenka žinomi džiazo atlikėjai iš viso pasaulio. Šiemet šis festivalis vyks liepos 6–8 dienomis. „Festivalis siūlo išskirtinius pasirodymus, apimančius skirtingus džiazo stilius ir žanrus. Todėl visai nesvarbu, ar esate džiazo mėgėjas, ar tiesiog vertinate gerą muziką, šis renginys nepaliks abejingų“, –  rekomenduoja kelionių ekspertė.

Šiemet festivalyje pasirodys net šeši ryškus džiazo atlikėjai ir kolektyvai. Liepos 6-ąją festivalį atidaro atlikėjai iš Amerikos: pirmasis pasirodo pianistas Emmetas Cohenas, o vakarą pratęs „Grammy“ laureato, vokalisto Kurto Ellingo ir gitaristo Charlio Hunterio projektas „Superblue“. Antrąją festivalio dieną pasirodys portugalo Bernardo Moreira sekstetas bei amerikietė džiazo vokalistė Samara Joy. Festivalį kartu su Funšalio džiazo orkestru uždaro saksofonistas iš Ispanijos Perico Sambeat, taip pat pasirodys amerikietė perkusininkė Terri Lyne Carrington.

Kvapai ir skoniai Madeiroje susipina rugpjūtį

Rugpjūčio mėnesį Madeiroje vyksta Festa da Alegria – aromatiniams ir vaistiniams augalams skirtas renginys. „Tai giliomis tradicijoms alsuojantis renginys, kurį organizuoja Casa do Povo ir San Roque regionai, siekiantys atskleisti Madeiroje vis dar puoselėjamas kaimo tradicijas“, – sako „Itaka“ atstovė.

Kitas rugpjūčio renginys patiks gastronomijos gerbėjams, mat tai vietinės žuvies espados – juodosios kalavijos (angl. Black Scabbardfish) – festivalis. Ši giliavandenė žuvis yra labai išskirtinė: juoda, itin didelėmis akimis ir aštriais dantimis. Tačiau, nepaisant grėsmingos išvaizdos, pagamintos žuvies skonis yra itin geras. Linksmybes ir gastronomiją derinančioje juodosios kalavijos šventėje atskleidžiamas visas žuvies kelias, nuo žvejybos iki jos paruošimo. Šventės metu vyksta ne tik muzikiniai, bet ir maisto gaminimo pasirodymai, kurių tikslas – pristatyti šią ypatingą žuvį.

Vasaros pabaiga – su vyno festivaliu

Vasarai atėjus į pabaigą, rugpjūčio 31 dieną, Madeiroje prasideda įžymusis vyno festivalis, apjungiantis tradicijas, kultūrą ir etnografiją. D. Strumskienė atkreipia dėmesį, kad šiame renginyje svarbiausia ne pats vynas, o Madeiros salos vynuogininkystės paveldas.

„Renginio metu siekiama atskleisti Madeiros vyno istoriją ir tradicijas, todėl skirtingose salos vietovėse vyksta įvairios pramogos: vynuogių trypimo demonstracijos, vyno gamybos procesų edukacijos, ekskursijos po vyno rūsius. Tad kalendorinės vasaros pabaigtuves ir rudens pasitikimą tikrai praskaidrins šios autentiškos ir išskirtinės patirtys, kurių nevalia praleisti“, – sako D. Strumskienė.

Nėra komentarų

Palikite komentarą