Neretai įsirenginėdami namus, žmonės prioritetą teikia grožiui ir interjero stilistikai, bet ne daiktų ar baldų funkcionalumui. Taip pat ir su šviestuvais – pasisėmę idėjų pintereste ar socialiniuose tinkluose žmonės perka tai, kas gražu ir populiaru, tačiau nebūtinai atlieka savo funkciją. Tad kaip pasirinkti ir dailų, ir funkcionalų šviestuvą pataria apšvietimo projektuotojas Julius Blavaščiūnas.
Pirmiausia – techniniai parametrai
Pirkdami šviestuvus, kaip ir daugumą kitų daiktų, pirmiausia, turite žinoti, kur jį naudosite, kiek šviesos jis turi skleisti ir kokią apšvietimo nuotaiką kurti. Pavyzdžiui, jeigu ieškote šviestuvo miegamajam kambariui, tikriausiai norėsite jaukaus ir romantiško apšvietimo galimybės, tad turite žinoti, kad jis neturi skleisti daugiau šviesos nei 500 lm į kv. m. Šviesos kiekis yra vienas iš esminių parametrų, nuo kurio turėtų prasidėti šviestuvo paieška.
Paskutiniu metu itin populiarūs yra vienos lemputės šviestuvai. Nors tai atrodo dailiai ir išskirtinai bendrame namų interjere, visgi šviesos ir naudos iš tokio šviestuvo mažai. Tai gali būti kaip interjero detalė, papildomas šviesos šaltinis, tačiau jokiu būdu ne pagrindinis namų šviestuvas.
Skirtingose patalpose – skirtingo tipo šviestuvai
Priklausomai nuo patalpos tipo ir joje atliekamų veiksmų, kinta ir reikalingo apšvietimo sistema. Pavyzdžiui, koridoriuje tinkamiausi yra įleidžiami šviestuvai lubose ir sieniniai šviestuvai palei grindis, nes tai pereinamoji patalpa, kurioje ryškaus apšvietimo nereikia, priešingai, nei pavyzdžiui, virtuvėje. Tai dažniausiai būna viena populiariausių namų vietų, kurioje šviesos reikia daug, tačiau čia jokiu būdu netiktų sieniniai šviestuvai palei grindis. Virtuvėje rekomenduojami kryptiniai šviestuvai, kurių spindulys gali būti nukreipiamas ten, kur norisi ar reikia papildomos šviesos.
Žinodami patalpų paskirtis, jau galėsite rinktis šviestuvus, kurie būtų ir dailūs, ir kartu atliktų reikiamą funkciją. Jeigu visgi renkatės gražų, tačiau nebūtinai tinkamą patalpai šviestuvą, būtinai apgalvokite ir papildomą apšvietimą, kuris paneigtų šviesos stygių.
Galvokite bent dešimt metų į priekį
Rinkdamiesi šviestuvus vadovaukitės logika ir žvilgsniu į ateitį – turite nepamiršti, kad tiek tendencijos, tiek jūsų skonis ar techniniai dalykai laikui bėgant pasikeis, daiktai ges ir juos reikės keisti. Nors nieko amžino nėra, visgi šviestuvai su keičiamomis lemputėmis yra ilgaamžiškesni nei su integruotais LED diodais. Jei tokius šviestuvus perkate mažiau kokybiškus, po kelių metų juos teks pakeisti naujais šviestuvais, o nusipirkus net ir nelabai kokybišką šviestuvą su keičiamu šviesos šaltiniu, jis tarnaus žymiai ilgiau, kadangi užteks pakeisti lemputę.https://cad6e93e57343e293008669cec491de4.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html
Nors parduotuvėse puikuojasi labai dailūs ir stilingi šviestuvai, visgi rinkdamiesi nepamirškite funkcionalumo ir aptartų svarbiausių niuansų. Žinodami tai tikrai sumažinsite galimybę nusipirkti prastą šviestuvą už didelę stilingo daikto kainą.
Nėra komentarų