Ar prieš degindamiesi vis dar praleidžiate šį žingsnį? Kosmetologas primena, kaip tinkamai pasiruošti saulės vonioms ir prižiūrėti odą per karščius

Kaitri saulė ne tik pakelia nuotaiką ir dovanoja auksinį įdegį, tačiau gali itin neigiamai paveikti odą, jeigu jos spinduliais mėgaujamasi nesaugiai. Tad išties ne be reikalo, kaip rodo prekybos tinklo „Maxima“ duomenys, apsauga nuo saulės tampa viena paklausiausių odos priežiūros priemonių kategorijų vasarą, ypač per karščius. Ankstyvosios raukšlelės, pigmentinės dėmės, odos dehidratacija ar nudegimai – tai vienos dažniausių neigiamo saulės poveikio pasekmių, kurių galima išvengti. Odos priežiūros ekspertas primena, kaip saugiai, gražiai ir ilgam įdegti saulėje ir mėgautis vasara be odos problemų rizikos.

Saulės kosmetikos ir veido kaukių paklausos pikas

Kaip pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, apsaugos nuo saulės, drėkinančiomis odos priežiūros priemonėmis pirkėjai aktyviau susidomi dar pavasarį, o šių kosmetikos priemonių paklausa reikšmingai išauga birželio-rugpjūčio mėnesiais, prasidėjus atostogų ir deginimosi sezonui.

„Viena populiariausių odos priežiūros priemonių kategorijų pastaruoju metu – apsauga nuo saulės. Balandį saulės kosmetikos paklausa mūsų prekybos tinkle pradeda sparčiai kopti aukštyn, o piką pasiekia įsibėgėjus vasarai. Deginimosi ir atostogų sezonu reikšmingai padidėja ir pirkėjų susidomėjimas veido kaukėmis. Tad mūsų tinkle vykstant „Grožio dienoms“, pasirūpinome plačiu veido kaukių asortimentu – klientai gali rinktis iš 130 skirtingų veido, lūpų ir paakių kaukių, tarp kurių galima rasti lakštinių, naktinių, alginatinių, nulupamų ir kitų rūšių veido kaukių“, – dalijasi I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

„Maxima“ prekybos tinklas taip pat siūlo daugiau nei 70 skirtingų apsaugos nuo saulės, savaiminio įdegio, įdegį skatinančių bei po deginimosi skirtų priemonių. Iki liepos 26 dienos, prekybos tinkle vykstant „Grožio dienoms“, aktualias grožio priemones galima įsigyti pigiau – pažymėtoms prekėms taikomos specialios nuolaidos, siekiančios iki 50 proc.

„Saulė mūsų organizmui suteikia išties didelę naudą – gali padėti stiprinti imunitetą, papildyti vitamino D atsargas ir net pakelti nuotaiką. Visgi, svarbu nepamiršti neigiamo ultravioletinių spindulių poveikio, daug drėkinti odą ir pasirūpinti patikima kasdiene jos apsauga, o prieš deginantis saulėje – ne tik apsaugoti, bet ir tinkamai paruošti bei galiausiai – atgaivinti odą“, – sako kosmetologas Robertas Kantauskas, Kosmetikų ir kosmetologų asociacijos prezidentas, ir dalijasi esminiais odos priežiūros patarimais vasarą.

Kruopštus odos valymas – visa ko pagrindas

Vasarą odai tenka susidurti su įvairiais iššūkiais: saule, karščiu, dulkėmis, smėliu ir t.t. Neigiamas aplinkos poveikis, nesaugus buvimas saulėje ir nepilnavertiška odos priežiūra gali sukelti odos problemas: nudegimus, dehidrataciją, pleiskanojimą, gali paūmėti aknė ar kitos odos problemos.

„Tiek rytinę, tiek vakarinę odos priežiūros rutiną reikėtų pradėti nuo kruopštaus nešvarumų pašalinimo. Prausiklį rinkitės pagal savo odos tipą –  jeigu turite jautrią odą – venkite prausiklių su kvapiosiomis medžiagomis, jie gali dirginti odą. Veidą prauskite švelniais, sukamaisiais judesiais ir kruopščiai nuplaukite kambario temperatūros vandeniu. Ryte veidą galite prausti drungnu arba vėsiu vandeniu – tai padės sustangrinti veido odą. Panaudojus prausiklį, tepkite serumą ir kremą pagal odos tipą ar problemą priemonę su SPF filtru“, – eigą dėsto R. Kantauskas.

Odos priežiūros ekspertas pabrėžia, kad vasarą ne mažiau svarbu pašalinti negyvas odos ląsteles. Tai padaryti padeda reguliarus odos šveitimas – tiek veido, tiek kūno odą reikėtų šveisti reguliariai ir gana dažnai – bent porą kartų į savaitę. Negyvoms odos ląstelėms besikaupiant ant odos paviršiaus, ji pamažu ima atrodyti pavargusi, sausėja, netenka elastingumo ir natūralaus švytėjimo, gali kimštis poros ir atsirasti odos bėrimai.

Be to, negyvų odos ląstelių pašalinimas yra ypač svarbus siekiant įgauti tolygų, gražų įdegį. Pašalinus negyvas odos ląsteles, įdegiui paruošiamos naujos, šviežios ląstelės, o tai užtikrina lygesnį ir ilgiau išliekantį įdegį. 

Atgaivinti ir sudrėkinti odą būtina kasdien

„Odos sausėjimo rizika didėja praleidžiant daugiau laiko saulėje, tad odos drėkinimas vasaros įkarštyje itin reikalingas. Oda sausėja ne tik nuo tiesioginių saulės spindulių, bet ir nuo kondicionierių tiek vėsinamose patalpose namuose ar biure, bet ir transporto priemonėse. Odą drėgme padeda prisotinti tokios odos priežiūros priemonės, kurių sudėtyje yra hialurono, pieno ar glikolio rūgšties, kolageno, šlapalo, glicerolio, alijošiaus ir terminio vandens. Pakankamai sudrėkinta oda atrodys sveikiau, bus mažiau linkusi į bėrimus, atrodys jaunesnė ir skaistesnė“, – vardija R. Kantauskas.

Ekspertas primena, kad odos priežiūros priemones svarbu naudoti nuosekliai ir reguliariai. Šiltuoju sezonu bent kartą per savaitę rekomenduojama odą palepinti drėkinančiomis veido kaukėmis, o daug laiko praleidžiant saulėje – ir dar dažniau. Tai padės palaikyti sveikos odos išvaizdą, ją sudrėkinti ir atgaivinti po karštos dienos ar saulės vonių.

Turintiems problematišką odą R. Kantauskas pataria priemones rinktis pasitarus su specialistais ir atkreipti dėmesį į informaciją ant produktų pakuočių: „Jei turite veido odos problemų kaip aknė, renkantis veido odos priežiūros ir apsaugos priemones reikėtų ieškoti tų, kurios tinka būtent problematiškai odai, o geriausia – pasitarti su odos priežiūros specialistu“.

Apsauga nuo saulės ir apniukusiomis dienomis

Ultravioletiniai spinduliai gali neigiamai paveikti odą kaskart išėjus į lauką, nepriklausomai nuo oro ir metų laiko. Tai gali pagreitinti odos senėjimo procesus, padidinti odos ligų riziką ir pabloginti odos būklę. Tad svarbu patikimą apsaugą nuo saulės naudoti kiekvieną dieną, net ir apsiniaukusiomis dienomis.

„Veido ir kūno odai rekomenduojama naudoti SPF 50 arba SPF 30, kadangi priemonės su silpnesniais saulės filtrais odos pakankamai neapsaugo. Būnant tiesioginiuose saulės spinduliuose, apsauginę priemonę ant odos reikėtų tepti kas dvi valandas, o maudantis vandenyje – ir dar dažniau“, – pasakoja R. Kantauskas.

Kosmetologas teigia, kad SPF priemonės savo funkciją geriausiai atlieka tada, kai nesuyra jose esantys apsauginiai filtrai, tad odą reikia švelniai ir lygiu sluoksniu įtapšnoti. Taip pat verta nepamiršti, jog kiekvienas produktas yra unikalus, todėl būtina susipažinti su jo naudojimo instrukcija.

R. Kantauskas pabrėžia ir tai, jog svarbu ne tik tinkamai naudoti priemones, bet ir jas atidžiai pašalinti po buvimo saulės spinduliuose: „Prieš miegą kruopščiai nuplauti veidą būtina kiekvieną dieną, net jeigu nebuvo naudotos dekoratyvinės kosmetikos priemonės. Priešingu atveju, gali kimštis veido odos poros ir atsirasti bėrimai ar spuogai. Nuplovus veidą, tęskite įprastą rutiną, o jeigu tą dieną jaučiate odos išsausėjimą ar deginotės – palepinkite papildomomis drėkinimo procedūromis kaip lakštinės kaukės“.

Stocksnap.io nuotr.

Nėra komentarų

Palikite komentarą