Odos priežiūra žiemą – kokias klaidas daro daugelis ir kaip jos atsiliepia sveikatai?

stocksnap.io nuotr.

Nors žmogaus oda yra tarsi „užprogramuota“ natūraliai saugoti kūną nuo žalingo aplinkos poveikio, tačiau žiemos metu jos funkcijas neigiamai paveikia sausas patalpų oras, drėgmė, vėjas ir šaltis. „Camelia“ farmacijos specialistė Karolina Vėgėlė primena, kad tai nėra vieninteliai veiksniai, kurie kenkia odos sveikatai – šaltuoju metų laiku mes darome ir odos priežiūros klaidas.

„Daugelis yra klaidingai įsitikinę, kad žiemos metu saulė neturi neigiamos įtakos odai ir nenaudoja apsauginių priemonių. Tiesa ta, kad šaltuoju metų laiku saulės aktyvumas yra sumažėjęs, tačiau ultravioletinių spindulių poveikis niekur nedingsta, dėl to būtina pasirūpinti odos apsauga. Neretai klaidų daro ir žmonės, turintys riebią odą – jie vangiai naudoja riebesnės konsistencijos kremus, nes bijo, kad šie produktai užkimš poras, tačiau iš netiesa.

Pavyzdžiui, jeigu ant odos yra bėrimų ar neužgijusių žaizdelių, atsiradusių dėl spuogų, jas būtina saugoti nuo neigiamo šalčio poveikio, nes tose probleminėse vietose nėra apsauginio barjero. Tinkamai neapsaugota oda galiausiai dehidratuoja ir išskiria dar daugiau perteklinio riebalo, kuris didina porų užsikimšimo tikimybę. Dėl to riebių ir maitinančių kremų naudojimas žiemą užtikrina odos riebalų balansą ir sveiką išvaizdą“, – aiškina K. Vėgėlė.

Ji tęsia, kad galima išskirti ir dar vieną dažną klaidą – naudojamus intensyviai drėkinamus kremus, kai lauke spaudžia aukšta minusinė temperatūra. Ši priemonė yra netinkamas pasirinkimas apsaugai nuo šalčio dėl jos sudėtyje esančio vandens, kuris ant veido ima šalti. Dėl to tiek vaikams, tiek suaugusiems reikėtų rinktis kremus nuo šalčio, kurių sudėtyje nėra vandens.

Klaidų pasekmės skaudžios

Farmacijos specialistė įvardija, kokias trumpalaikes ir ilgalaikes pasekmes odos sveikatai sukelia jos priežiūroje atliekamos klaidos žiemos metu:

  • jeigu lauke yra aukšta minusinė temperatūra, o mes nenaudojame kremo, apsaugančio nuo šalčio, ar pamirštame tai padaryti, galime nušalti veidą, o tai kelia ilgalaikio kapiliarų pažeidimo ir sunkiai gydomo veido raudonio riziką. Be to, nušalimus lydi skausmas ir odos tempimas;
  • jeigu vengiame naudoti maitinantį veido kremą, rizikuojame patirti ilgalaikes odos riebalų išsiskyrimo problemas. Oda taip pat išsausėja, pleiskanoja, atsiranda daugiau bėrimų ar lėtai gyjančių žaizdelių;
  • jeigu nepasirūpiname tinkama savo kūno odos priežiūra, gali išsivystyti ilgalaikis jos išsausėjimas ar dermatitas – lėtinė liga, dėl kurios ima varginti niežulys ir tokie uždegiminiai pažeidimai kaip paraudimas, patinimas bei žaizdelės;
  • jeigu dirbdami lauke nesirūpiname rankų apsauga nuo šalčio, jų oda praranda apsauginį barjerą, dėl to suskeldėja ir atsiranda kraujuojantys įtrūkimai, didinantys sunkių infekcijų riziką.

Siekiant išvengti gresiančių odos problemų ir norint užtikrinti jos gebėjimą natūraliai apsisaugoti nuo žalingų išorės veiksnių, būtina pasirūpinti tinkama veido ir kūno priežiūros rutina.

Nėra komentarų

Palikite komentarą