Enrika Valančiūtė, (Martyno Stankaičio nuotr.)
Švenčių planais ir rūpesčiais užimtos visos mūsų mintys. Vienas pagrindinių galvaskausmių – kaip pasipuošti vakarėliui? Kokia apranga pritrauktų visų žvilgsnius ir ką rinktis, jei norite ilgiau nei vieną vakarą džiuginančio derinio? Patarimais dalijasi prekinio ženklo įkūrėja bei dizainerė Agnė Gulbinaitė. Beje, ar žinote, ką reiškia very peri? Agnė intriguoja – tai kitų metų šiltojo sezono mados viršūnė.
Po karantinų ir namų režimo – noras sublizgėti
Įsisiūbavęs šventinių vakarėlių vajus tęsiasi, šv. Kalėdos ir Naujieji metai taip pat netrukus pasibels, o mes vis sukame galvą, kaip šias šventes sutikti stilingai, kaip nustebinti save ir aplinkinius. „Dabar numeris vienas yra blizgučiai. Moterys nori žėrėti, blizgėti“, – iškart įvardija Agnė. Spindesys šiemet lyderiauja, tad, pasirinkę blizgią aprangą, neprašausite. Anot pašnekovės, blizgučiai į žiemos sezono mados viršūnę pakilo, matyt, dėl buvusių karantinų ir ilgo sėdėjimo namie, tad atsirado noras pasipuošti.
Jei tiek dėmesio netrokštate, yra ir kitų variantų sužibėti. Dizainerės siūlymu, šventiniam vakarėliui puikiai tiks tiesios kelnės, švarkas su nuimamomis plunksnomis ant rankogalių ir žėrintis rankinukas ar delninukė. „Turėsite kostiumą, kurį galėsite nešioti kasdien: su plunksnomis ir pasirinktu rankinuku išeina puikus derinys eiti į šventę, o vėliau kelnes ir švarką galima derinti su kasdieniais gaminiais ar dėvėti atskirai“, – dvigubą naudą pabrėžia dizainerė.
Klasikines, tamsias spalvas atgaivins žėrintys auskarai, ryškiaspalviai bateliai. Dizainerė ragina nebijoti akį traukiančių spalvų: ryškiai rožiniai, violetiniai, oranžiniai mėlyni bateliai puikiai pagyvins šventinį įvaizdį.
Dar vienas patarimas – būkite atsargūs, rinkdamiesi drabužius iš aksomo audinio. Pasak Agnės, riba tarp labai gero ir neskoningo įvaizdžio, kuris gali išryškinti figūros trūkumus, šiuo atveju – labai plona. Beje, ji visuomet žmonėms siūlo įvertinti, ar verta rinktis drabužį, kurį, užsivilkus kartą, teks ilgam uždaryti spintoje.
Pamirškite aptemptas kelnes!
Kokios stiliaus tendencijos vyraus kitąmet, kokius drabužius įsileisti į spintą? Pašnekovė nuteikia pasiruošti tiesaus kirpimo švarkams su gerokai praplatintais pečiais, taip pat reiktų atsinaujinti kelnių lentyną.
Įdomu tai, kad mūsų visuomenėje tik dabar ima dominuoti tiesios kelnės, nors, anot dizainerės, netrukus vėl apsisuks ratas. „Jau greitai grįš į madą aptempti gaminiai, o mes tik dabar įsileidžiame pas save tiesias kelnes. Mums aptemptus rūbus jau reikia pamiršti!“ – pabrėžia pašnekovė.
Ir netiesa, anot jos, kad tiesaus silueto kelnės stambias moteris dar labiau stambina: apsivilkus tokias, sunku pasakyti, ar kojos plonos, ar XL dydžio reikalaujančios. „Tave sustato į vietą ir atrodai labai gerai, – apkūnesnes moteris padrąsina Agnė. – Reikia tik pasirinkti tinkamo ilgio švarką, aukšto juosmens bei tiesaus ar laisvo silueto kelnes.“
Kitų metų naujiena – very peri spalva
Didžiausia 2022-ųjų sezono naujiena ir intriga – very peri spalva. „Tai melsvai violetinis atspalvis. Ji simbolizuoja kūrybiškumą, išradingumą“, – paaiškina dizainerė. Agnė siūlo nedvejoti ir į savo garderobą įlieti kuo daugiau spalvų. „Žmonės žavisi ryškiais drabužiais, bet patys renkasi saugesnes spalvas. Tačiau kitą vasarą reikia kuo daugiau ryškumo: neoninės, oranžinės, rožinės, mėlynos ir pan. Žinoma, ir gėlėti, „Stripes“ raštų rūbai bus madingi“, – pastebi pašnekovė.
Beje, anot jos, kitų metų vasarą sekantieji madas turėtų nepabijoti įsigyti ryškių dvispalvių švarkų, nors tendencija akivaizdi – žmonės dažniausiai įsigyja tik juodus.
Ne mažiau dėmesio skiriame batams. Pasak dizainerės, visiška klasika išlikę bateliai siaurėjančiais galais, tačiau neapsiribokite vien jais. Agnė siūlo atrasti vietos storo kulno batams, bateliams, turintiems įvairių formų kulnus, taip pat – „Kitten“ aukščio.
Iš kelių rūbų – daugybė aprangos derinių
Nauji metai – naujas stilius. Sutikite – kiekvienas kada nors sau tai esame ištarę. O nuo ko pradėti, pataria Agnė. Pirmiausia išimkite iš spintos visus nedėvimus rūbus! Kitas žingsnis – įsigyti vadinamąją kapsulę: „Tarkime, nusiperkate švarką, suknelę, kelnes ir palaidinę. Galima dėvėti švarką su suknele, švarką su plunksnomis ir suknele, tik suknelę, suknelę su dirželiu ir švarku, kelnes su švarku, kelnes su švarku ir palaidine ir t. t. Matote, kiek daug variantų vien iš keturių gaminių?“
Agnė pataria panaudoti sluoksniavimo principą, pavyzdžiui, užsivilkti kelnes, palaidinę, ant jos – liemenę, kurios dalis išlenda, ir dar švarką. „Siūlyčiau nebijoti eksperimentuoti ir negalvoti, ką kiti sako“, – ragina dizainerė ir priduria, kad sluoksniuoti aprangos mūsų visuomenė dar nenori.
Rūbų kūrėja akcentuoja, kad jai labai svarbus saikingas vartojimas, todėl jos kuriami drabužiai gali būti naudojami įvairiomis progomis, pasirenkant tam tikras tendencingas, madingas detales, pavyzdžiui, nuimamas plunksnas ant rankogalių. „Būtent dėl plunksnų šis mūsų švarkas yra perkamiausias. Norisi, kad nusipirktą gaminį žmonės dėvėtų ilgai ir galėtų panaudoti įvairiais atvejais: dieną darbe – be plunksnų, vakare – su plunksnomis. Skatinu apgalvotą pirkimą“, – sako pašnekovė.
Jaunosios kartos stiliaus pojūtis
Kodėl kai kurių norimų drabužių taip ir neturime savo spintoje? Atsakymas paprastas – bijome nerasti, su kuo juos derinti. Pavyzdžiui, gąsdina klasikiniai raštai, nors juos ir derinti, anot Agnės, lengva, ir visada bus madingi. „Svarbu gerai jaustis – jei gerai jausitės, tai tą rūbą ir dėvėsite, – patikina pašnekovė. – Labai dažnai žmonės sako, kad nemalonu, kai, einant gatve, į juos žiūri. Bet gal kaip tik smagu?..“
Dizainerė neslepia, kad gatvėse, ypač Saulės mieste, vis dar trūksta ryškių spalvų. Gal kaltas tautos mentalitetas, gal nesinori įkyrių žvilgsnių, bet jaunimas, pasak dizainerės, jau pasiduoda vakarietiškam kultui. Tiesa, įtakos tam turi socialinių tinklų žvaigždės. „Pažiūrėjus į jaunimą, labai lengva pasakyti, kieno stilius ar asmenybė juos įkvepia. Džiugu, kad jaunoji karta, t. y. 9–12 klasių moksleiviai, jau renkasi išskirtinį stilių, panašėja į didmiesčio gyventojus. Na, o vyresnieji vis dar yra susikaustę, nenoriai renkasi tiesaus silueto kelnes, platėjančias kelnes, tiesaus silueto ir ilgus švarkus“, – skirtumus vardija dizainerė.
Turi teisę išsiskirti
Agnė sako mada nuo vaikystės per daug nesidomėjusi ir apie dizainerės profesiją negalvojusi. Šiuo keliu pakreipė likimas, kai, netikus studijų krypčiai, nutarė imtis naujų studijų – mados. „Tiesiog pajutau, kad noriu eiti būtent į meno sritį, į madą. Įgijusi mados dizaino diplomą, baigiau ir siuvimo kursus Šiauliuose“, – pasakoja dizainerė. Jos prekinio ženklo gaminiais puošiasi daugybė Lietuvoje žinomų žmonių, nors jį ėmė vystyti vos prieš pusantrų metų.
Jai visad patiko ryškesnė, tačiau lengviau pritaikoma bei klasikinė apranga, mėgo drabužius sluoksniuoti, tik, kaip pati sako, regis, didesnę teisę išsiskirti turi būtent mados pasaulio atstovai: „Konkretus pavyzdys: kai jau studijavau, ėjau į draugės vestuves. Ir man sakė: „Tu gali sau leisti rengtis ryškiau, pasirinkti kažkokią įdomesnę suknelę, nes turi atstovauti sau, savo sričiai.“ Tačiau, manau, visi turėtų leisti atsiskleisti savo asmenybėms, o tai puikiai gali atspindėti apranga!“
Daugiau: darbo rūbai
Nėra komentarų