Į gyvūnų augintinių registrą įregistruojamų kačių ir šunų per metus padvigubėjo – 2021 m. Lietuvoje įregistruoti 46 473 šunys ir 25 796 katės. Registracijų metu paaiškėjo, kokie populiariausi augintinių vardai.
2021 m. populiariausi kačių vardai:
Luna – 337
Simba – 297
Maja – 165
Pūkis – 158
Murka – 153
2021 m. populiariausi šunų vardai:
Bela – 658
Luna – 526
Pupa – 375
Maja – 357
Arčis – 293
Gyvūnų registre daugiausia yra mišrūnų, o po jų tokių veislių šunų: vokiečių aviganiai, vokiečių nykštukiniai špicai, Jorkšyro terjerai, cvergšnauceriai, Labradoro retriveriai.
Populiariausios kačių veislės: britų trumpaplaukiai, Meino meškėnai, Bengalijos katės, škotų stačiaausiai, sfinksai.
Gydymas atsieina 300–600 Eur
Nors augintiniai į namus atneša daug laimės, šeimininkai į veterinarijos gydytojus kreipėsi dėl įvairių gyvūnų negalavimų: ūmaus kepenų nepakankamumo, apsinuodijimo, šlapimo takų uždegimo, infekcinių, virusinių ligų ir įvairių traumų, kurių gydymas atsieina net 300–600 Eur.
Kačių augintojai paprastai kreipiasi rečiau nei šunų, nors jos taip pat kenčia nuo įvairių ligų, tačiau dažniausios gyvūnus užklupusios negandos, nepriklausomai nuo rūšies, yra gastritas ir apsinuodijimas, kurių registruojama bent keletas per dieną, o po švenčių šis skaičius paprastai išauga.
Neretai augintinio gydymas per metus gali atsieiti ir kelis tūkstančius eurų. Kartais prireikia ir atlyginti žalą aplinkiniams dėl augintinių pridarytų išdaigų.
Šunys yra ne tik dažniau registruojami, bet ir tris kartus dažniau draudžiami nei katės. Žmonės dažniau draudžia šių veislių šunis: Labradoro retriverius, vokiečių aviganius, vengrų trumpaplaukius pointerius, samojedų šunis, Jorkšyro terjerus, taip pat mišrūnus. Dažniausiai draudžiamos katės yra britų trumpaplaukės, Meino meškėnai, škotų nulėpausės, Abisinijos katės, sfinksai ir mišrūnės.
Pagal įstatymo pataisą iki 2022 m. gegužės 1 d. paženklinti ir užregistruoti turi būti visi augintiniai, gimę iki jos priėmimo datos, o gyvūnai, gimę jau įsigaliojus šiai pataisai, privalo būti paženklinti per keturis mėnesius nuo gimimo.
Freepik.com nuotr.
Nėra komentarų