Kokie po­pu­lia­riau­si šu­nų ir ka­čių var­dai Lietuvoje?

Į gy­vū­nų au­gin­ti­nių re­gist­rą įre­gist­ruo­ja­mų ka­čių ir šu­nų per me­tus pa­dvi­gu­bė­jo – 2021 m. Lie­tu­vo­je įre­gist­ruo­ti 46 473 šu­nys ir 25 796 ka­tės. Re­gist­ra­ci­jų me­tu paaiš­kė­jo, ko­kie po­pu­lia­riau­si au­gin­ti­nių var­dai.

2021 m. populiariausi kačių vardai:

Luna – 337

Simba – 297

Maja – 165

Pūkis – 158

Murka – 153

2021 m. populiariausi šunų vardai:

Bela – 658

Luna – 526

Pupa – 375

Maja – 357

Arčis – 293

Gyvūnų registre daugiausia yra mišrūnų, o po jų tokių veislių šunų: vokiečių aviganiai, vokiečių nykštukiniai špicai, Jorkšyro terjerai, cvergšnauceriai, Labradoro retriveriai.

Populiariausios kačių veislės: britų trumpaplaukiai, Meino meškėnai, Bengalijos katės, škotų stačiaausiai, sfinksai.

Gydymas atsieina 300–600 Eur

Nors augintiniai į namus atneša daug laimės, šeimininkai į veterinarijos gydytojus kreipėsi dėl įvairių gyvūnų negalavimų: ūmaus kepenų nepakankamumo, apsinuodijimo, šlapimo takų uždegimo, infekcinių, virusinių ligų ir įvairių traumų, kurių gydymas atsieina net 300–600 Eur.

Kačių augintojai paprastai kreipiasi rečiau nei šunų, nors jos taip pat kenčia nuo įvairių ligų, tačiau dažniausios gyvūnus užklupusios negandos, nepriklausomai nuo rūšies, yra gastritas ir apsinuodijimas, kurių registruojama bent keletas per dieną, o po švenčių šis skaičius paprastai išauga.

Neretai augintinio gydymas per metus gali atsieiti ir kelis tūkstančius eurų. Kartais prireikia ir atlyginti žalą aplinkiniams dėl augintinių pridarytų išdaigų.

Šunys yra ne tik dažniau registruojami, bet ir tris kartus dažniau draudžiami nei katės. Žmonės dažniau draudžia šių veislių šunis: Labradoro retriverius, vokiečių aviganius, vengrų trumpaplaukius pointerius, samojedų šunis, Jorkšyro terjerus, taip pat mišrūnus. Dažniausiai draudžiamos katės yra britų trumpaplaukės, Meino meškėnai, škotų nulėpausės, Abisinijos katės, sfinksai ir mišrūnės.

Pagal įstatymo pataisą iki 2022 m. gegužės 1 d. paženklinti ir užregistruoti turi būti visi augintiniai, gimę iki jos priėmimo datos, o gyvūnai, gimę jau įsigaliojus šiai pataisai, privalo būti paženklinti per keturis mėnesius nuo gimimo.

Freepik.com nuotr.

Nėra komentarų

Palikite komentarą