Vaikas automobilyje? Patarimai, kaip palengvinti kelionę.

Vytenis Malevskis

Turite mažą vaiką? Laukia ilga kelionė? Vadinasi, jūsų laukia iššūkis. Kelionė automobiliu su mažu vaiku gali būti tikras galvos skausmas. Kalbu apie 2-4 metų amžiaus vaikus. Dėl šiek tiek vyresnių dar neturiu kompetencijos komentuoti, todėl apsiribosiu šia amžiaus grupe. Žinoma, yra vaikų, kurie tik pradėjus važiuoti, užmiega ir gali miegoti ilgai ilgai… Tokiu atveju jums pasisekė.

Bet ką daryti, jeigu per dieną reikia nuvažiuoti 300km, 400km, o gal ir visus 500km automobiliu, o vaikas nemiega? Pateikti patarimai bus iš mano asmeninės patirties. Žinoma, kiekviena mama ir tėtis žino, kas geriausia jų vaikui. Bet noriu pasidalinti informacija, iš kurios galbūt pasiimsite bent mažą dalelę ir pritaikysite savo kelionėse.

Tinkamai sureguliuota kėdutė

Visų pirma vaiko kelionė automobiliu prasideda nuo tinkamai pritvirtintos kėdutės. Įsitikinkite, kad kėdutę pritvirtinta gerai, pagal gamintojo nurodytas instrukcijas. Šiomis dienomis beveik visi automobiliai turi „ISOFIX“ jungtis, dėl ko kėdutės tvirtinimas yra ganėtinai paprastas. Tačiau nepamirškite patikrinti ar nėra papildomų tvirtinimo taškų, pavyzdžiui „inkaro“ ar pan. Visi tvirtinimai privalo būti pritvirtinti, kad kėdutė būtų maksimaliai saugi. Juk tai jūsų vaikas. Kai kėdutė pritvirtinta ir joje jau įsitaisęs jūsų mažasis linksmuolis, tinkamai prisekite jį diržais. Svarbu, kad diržai negraužtų ir vaikui būtų patogu. Tačiau tuo pat metu dar svarbiau tai, kad diržai būtų pakankamai įtempti. Jie turi būti įtempti gan stipriai, kad vaikas negalėtų iš jų „išsinerti“. Taip pat atkreipkite dėmesį į kėdutės padėtį. Dažnu atveju kėdutės turi kelias sėdėjimo padėtis. Gali būti gulsčiau ir stačiau. Taigi, atkreipkite į tai dėmesį ir sureguliuokite kėdutę taip, kad vaikui būtų patogu.

Vanduo ir užkandžiai

Alkanas vaikas yra blogai. Labai blogai. Beveik taip pat blogai, kaip alkanas aš. Todėl, jei norite palaikyti kuo geresnę nuotaiką (kiek tai įmanoma) automobilyje, turėkite gertuvę vandens ir užkandžių. Taip, išsisiurbti po kelionės su vaiku teks, tai neišvengiama. Bet pritrupintas automobilis tikrai geriau nei rėkiantis mažylis.

Dar viena priežastis, dėl ko rekomenduoju pasirūpinti užkandžiais dar namuose – taip jūs ženkliai sutaupysite. Negi norite stoti degalinėje pirkti gėrimus ir užkandžius visai šeimai? Čia jums ne du kavos sau ir merginai ar žmonai paimti. Sustoti degalinėje užkandžių visai šeimai – tai rimtos išlaidos.

Žaislai ir žaidimai

Vaikas privalo turėti žaislų. Taip jis turės užsiėmimą bent kažkuriam laikui. Aišku, kokių žaislų reikėtų, aš nepasakysiu, nes tik jūs ir jūsų vaikas žinote, kokie žaislai jam labiausiai patinka. Bet rekomenduočiau vengti mažų žaisliukų arba žaislų su mažomis detalėmis, nes šios detalės tikrai nukris po sėdynėmis, tada vaikas norės jas atgauti, jūs atbula ranka bandysite pasiekti, grabaliodami po sėdynėmis, dėl ko vairavimo saugumas prarastas.

Pasakos ir dainelės

Mano šeimos patirtis rodo, kad neblogai veikia pasakos. Spotify ir Youtube bus jūsų draugai, ten tikrai yra iš ko rinktis. Aišku, dar galima rasti ir kompaktinių diskų su vaikiškomis pasakėlėmis. Aš kalbu apie audio pasakas, ne apie video. Ir tikrai žinau, kad daugelis tėvų šioje vietoje gali ištraukti iš kišenės „kozirį“, nes davę telefoną vaikui ir leidę žiūrėti animacinius filmukus jie gali jį nuraminti bet kokiam laiko tarpui. Pasakysiu paprastai – jeigu jums rūpi jūsų vaiko psichologinė sveikata, jūs to nedarysite. Ekranai ir telefonai mažiems vaikams yra šių dienų blogis. Nerekomenduoju „gelbėtis“ tokiomis priemonėmis.

Pykčio likvidavimo priemonės

Kartais taip jau nutinka, kad vaikus apima pyktis. Jie gali šaukti ir nė trupučio negirdėti jūsų. Šiuo atveju vaikui nusiraminti gali pagelbėti tokios paprastos priemonės, kaip popieriaus lapo gniaužymas ar plėšymas, galbūt impulsyvus paišymas flomasteriu ant lapo. Pasiimkite popieriaus daugiau, nes vairuotoją tuomet gali irgi ištikti pykčio priepuolis (čia irgi iš patirties). Dar viena priemonė – stiprus trepsėjimas kojomis (šiuo atveju jau teks sustoti saugioje aikštelėje). Leiskite vaikui (ir sau) saugiai išlieti susikaupusią blogą energiją. Tai veikia. Už šią informaciją stipriai dėkoju savo nuostabiai žmonai, kuri yra puiki mažųjų pedagogė ir su vaikais gali išsisukti iš bet kokios padėties.

Smagios ir saugios kelionės

Manau, tai pagrindiniai punktai iš mano patirties, kurie padeda įveikti keliones su vaiku automobilyje. Be abejo, nepamirškite elementarių dalykų, tokių, kaip tinkama temperatūra automobilyje ar langų apsauga nuo tiesioginių saulės spindulių vaikui į akis. Žinau, kad daugelį šių tiesų tėvai tikrai žino, bet džiaugsiuosi, jei pasinaudosite bent kruopele šios informacijos. Saugių ir linksmų kelionių jums ir jūsų mažyliams.

P.S. už įgytą patirtį ir galimybę parašyti tokio pobūdžio tekstą esu dėkingas savo mažylei Barborai ir mylimai žmonai Ernestai.

Freepik.com nuotr,

Nėra komentarų

Palikite komentarą