Pranešimas spaudai.
Atėjus pavasariui, daugelis pastebi žiemos padarinius – nusilpusią odą, plaukus ar nagus – ir ima ieškoti pagalbos. „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė sako, kad įvairių nusiskundimų turinčių pacientų sulaukia beveik kasdien. Ji pasakoja, ką pataria norintiems puoselėti savo išvaizdą, o tai darant dar ir sutaupyti.
„Pavasarį į vaistinę plūstančių žmonių srautas labai įvairus – tenka konsultuoti ir jaunesnius, ir vyresnius, ir vyrus, ir moteris. Tai leidžia daryti išvadą, kad savo išvaizda rūpinasi daugelis, nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties. Su klientais aptariame ne tik tai, kaip puoselėti plaukų, nagų ir odos sveikatą bei grožį, bet dar ir neišlaidauti“, – sako G. Šimkė.
Ji tęsia, kad neretai tenka išgirsti, jog grožio puoselėjimas yra brangus malonumas, tačiau tai netiesa. Vaistininkė pataria pirmiausia užtikrinti tinkamus gyvenimo įpročius, kurių propagavimas nesukelia didelės finansinės naštos.
„Labai svarbu valgyti sveiką ir subalansuotą maistą, kad aprūpintume organizmą reikalingomis medžiagomis, per parą išgerti pakankamą kiekį vandens, užtikrinti fizinį aktyvumą ir daugiau laiko praleisti gryname ore bei atsisakyti žalingų įpročių. Visa tai padės pagerinti ne tik plaukų ir nagų, bet ir odos būklę – ji taps elastingesnė, šviesesnė, sveikesnė“, – aiškina G. Šimkė.
Grožio puoselėjimas iš išorės: į ką atsižvelgti?
Anot vaistininkės, prie asmeninių pastangų puoselėjant grožį iš išorės gali prisidėti ir įvairios priemonės. Ji išskiria svarbiausias ir pataria, į ką atkreipti dėmesį, norint išsirinkti tinkančias individualiai.
· Apsauginės priemonės – kremai su SPF apsaugos odą nuo kenksmingų UV spindulių ir jų skatinamo senėjimo, o purškalai su SPF ar apsauga nuo karščio saugos plaukus, kai formuojame juos fenu, žnyplėmis ar kitais prietaisais bei leidžiame laiką lauke.
· Drėkinančios priemonės – net jeigu per dieną suvartojame pakankamą kiekį vandens, maksimalaus drėgmės lygio organizme užtikrinti gali nepavykti: daugybę veiksnių pavasarį gariną ją ir iš odos, ir iš plaukų. Dėl to labai svarbu reguliariai drėkinti kūno ir veido odą bei plaukus.
„Jeigu oda yra riebi ar mišri, ją taip pat reikia drėkinti, tik patariama pasirinkti lengvesnės tekstūros kremus, serumus ir kaukes. Plaukus po plovimo reikėtų palepinti drėkinančiais kondicionieriais ar ampulėmis“, – sako G. Šimkė.
· Valomosios priemonės – į higienos rutiną įtraukite veido ir kūno odos šveitiklius, kurie pašalina negyvas ląsteles, bei galvos odos šveitiklį, ne tik pašalinantį negyvas ląsteles, bet ir suaktyvinantį galvos odos kraujotaką. Taip pat ir veido prausiklį, kuris pašalina makiažo likučius ir užtikrina veido odos bei dekoltė zonos švarą.
G. Šimkė pabrėžia, kad visos grožio puoselėjimui iš išorės skirtos priemonės turi būti parinktos individualiai pagal odos ar plaukų tipą bei būklę. Priemonės turi būti tinkamos ir pagal amžių, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus žmonės turėtų naudoti tokias, kurios stabdo senėjimą, raukšlių susidarymą ir jas lygina.
„Visų priemonių, nepriklausomai nuo to jos skirtos veidui, kūnui ar plaukams, sudėtis turėtų būti kuo trumpesnė ir natūralesnė – be sulfatų, parabenų, silikonų, kvapiųjų medžiagų, formaldehido ir naftos“, – pataria vaistininkė.
Freepik.com nuotr.
Nėra komentarų