Gruodžio 31-oji: vardadieniai, astrologija

Gruodžio trisdešimt pirmoji – penktadienis, 365-oji – paskutinė metų diena. Blogų minčių atsikratymo diena.

Gruodžio 31-oji vadinama Blogų minčių atsikratymo diena, mat įžengiant į Naujuosius metus visą blogį reikia palikti, kad jis nesektų iš paskos. Lietuvoje yra paprotys pririšus už virvės seną kelmą pertempti per visą kaimą (centrinę miesto gatvę), kad jis sugertų visą blogį, o po to sudeginti.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gedganta, Gedgantas, Gedgantė, Melanija, Melanijus, Silva, Silvas, Silvestra, Silvestras, Silvija, Silvijus;

rytoj: Arvaida, Arvaidas, Arvaidė, Arvaldas, Arvaldė, Arvė, Eufrozina, Mečislovas, Mečius, Mečys;

poryt: Fulgentas, Fulgis, Gailius, Gailutė, Jukunda, Jukundas, Mažvyda, Mažvydas, Pulgis.

*************

Papročiai:

Mūsų proseniai ir Naujųjų metų išvakarėse, ir pirmąją Naujųjų dieną burdavo ateinančių metų derlių. Šeimininkas atidarydavo klėties duris, atsigręždavo laukų pusėn ir šaukdavo javus: „Javai, javai, svirno durys atdaros, aruodai pilni!“ Suminėtas derlius turėjęs ateiti.

Labanoro girios kaimeliuose užkurdami pirties krosnį įmesdavo liepinę pliauską, reiškiančią santarvę šeimoje, draugystę su kaimynais. Gero dūmo kvapas turėjęs atnešti visiems ramybę ir palaimą. Lietuviai, kaip ir latviai, Naujųjų metų išvakarėse kryžkelėje su apeigomis aukodavo vilkams seną bergždžią ožką, tikėdami, kad šitaip visus metus apsaugos gyvulius nuo plėšrūnų.

Prieš Naujuosius metus žmonės persirengdavo žvėrių kailiais, nepažįstamais žmonėmis, dvasiomis. Persirengėliai užeidavo į kiekvienus namus ir sveikindami linkėdavo gero derliaus bei visokios ūkiškos ir asmeninės sėkmės. Būdavo vaizduojama ir Senųjų metų kova su Naujaisiais, kuriuose Senieji pralaimėdavo.

Žmonės nuo seno tikėjo, kad, kaip sutiksi Naujuosius metus ir praleisi pirmąją jų dieną, taip visus tuos metus ir gyvensi, todėl stengėsi būti linksmi, nerūpestingi, nedarydavo niekam pikta.

Naujųjų metų naktį ir dieną galima nuspėti ateitį, derlių, ateinančių metų orą.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.42, leidžiasi 16.01. Dienos ilgumas – 07.19.

Šiandien – šeštoji Mėnulio delčios diena.

Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Baisiausias dalykas yra laikas. Laikas. Akimirka, kurią mes gyvename ir kurios vis dėlto niekad neturime“ (E. M. Remarkas).

Astrologinė prognozė gruodžio 31-ajai, penktadieniui

AVINAS. Jūs mintimis, svajonėmis, o galbūt ir fiziškai lėksite tolyn nuo įprastų namų pasidairyti po pasaulį ar viešnagėn į kitą miestą. O galbūt bendrausite su pasauliu internetu. Jei visgi kažkur vyksite, nepraraskite atsargumo kelyje.

JAUTIS. Ši para ramybės nežada. Saugokite savo ir kitų sveikatą, vertingus daiktus, pinigus. Per daug neišlaidaukite. Impulsyvus elgesys, neatsargumas kelyje bei su pirotechnika gali sukelti rimtų problemų.

DVYNIAI. Šiandien svarbu nelikti vienumoje tarp keturių sienų. Tai jus slėgtų. Jeigu turite gyvenimo partnerį, Naujuosius švęskite su juo kartu. Būkite kuo dėmesingesni vienas kitam, o vakare labai pasistenkite išvengti konflikto.

VĖŽYS. Šiandien būsite darbštūs ir noriai plūksitės savo ūkyje, virtuvėje ar pan. Kita vertus, lengvai pažeidžiama sveikata, todėl nenumokite ranka į keistus fizinius pojūčius. Vakare turite ypatingai saugotis traumų.

LIŪTAS. Nuo pat ryto galvosite apie pramogas, vaikus. Vaikus galbūt vesite į šventinius renginius, čiuožyklą ar kitas sportines atrakcijas. Vakaras taip pat žada vaikų klegesį arba aistringą vakarėlį su mylimu žmogumi. Saugokite vaikus nuo traumų.

MERGELĖ. Geriausia būtų šiuos Naujuosius sutikti jaukiuose namuose su savo šeima, augintiniais. Arba aplankyti senelius, gimines. Jeigu esate užsienyje, pajusite ypač stiprų namų ilgesį. Saugokitės gaisro, buitinių ir kitokių traumų.

SVARSTYKLĖS. Ši diena žada daug pokalbių, o galbūt ir realių susitikimų su seniai matytais draugais, giminaičiais, broliais ar sesėmis. Būste nusiteikę svečiuotis ir priimti svečius. Vakare pavojai tykos kelyje ar netgi kieme.

SKORPIONAS. Būsite nusiteikę gurmaniškai leisti šį vakarą, todėl gaminsite ar pirksite nekasdieniškus gardumynus. Galbūt ieškosite įdomių prekių, bandysite realizuoti gautus dovanų kuponus ar kt. Vakare norėsis ypatingo komforto.

ŠAULYS. Labai priklausysite nuo savo nuotaikų kaitos bei aplinkinių skleidžiamų energijų. Jautrumas, įžvalgumas sustiprės, tačiau energijos galite išeikvoti labai daug, pasiduodami įvairiems impulsams. Pasisaugokite traumų, agresijos.

OŽIARAGIS. Regis, būsite pasyviai nusiteikę. Teks prisiversti, jeigu turite eiti į šurmulingą vietą, masinį susibūrimą ar pan. Labiau džiugintų jauki ramybė. Organizmas lengvai pažeidžiamas, todėl itin saugokite sveikatą, venkite svaigalų.

VANDENIS. Jums patiktų švęsti Naujuosius su draugų kompanija ar šiaip žmonių šurmulyje. Regis, vienišam būti šį vakarą jums neteks ir bet kuriuo atveju atsiras pašnekovų. Galite užmegzti naują pažintį.

ŽUVYS. Jeigu šiandien jums yra darbo diena ar para, tuomet didelio džiaugsmo nejusite. Kita vertus, gali pavykti neblogai užsidirbti. Regis, šį vakarą jums norėsis būti dėmesio centre. Pasistenkite neišprovokuoti viešo skandalo. Saugokitės traumų, ugnies.

Geros dienos!

ELTA

Nėra komentarų

Palikite komentarą